Ratlerek

Ratlerki nie wymagają jakiejś szczególnej i wyspecjalizowanej pielęgnacji. Wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić czynność szczotkowania, a sierść na pewno będzie się ładnie prezentowała.

Ratlerek

Ratlerek – źródło: Warszawa.szybkooferty.pl

 Najpierw czeszemy go pod włos, czyli od ogonka do szyi, po grzbiecie i po bokach, a następnie z włosem, czyli grzbiet, boki, szyja i na końcu nogi. Najlepiej przeprowadzić czesanie trzymając ratlerka na kolanach lub też na stole, ale przy tej drugiej opcji powinniśmy być bardzo ostrożni i uważni, aby piesek nie zleciał ze stołu. Do czesania dostępnych jest wiele różnorakich szczotek, które można zakupić w każdym sklepie zoologicznym. Nie możemy zapomnieć o uszach i zębach naszego pupila, powinny one zostać dokładnie sprawdzone. Raz na pół roku stan zębów naszego pupila powinien zostać sprawdzony przez weterynarza. Kąpiel należy przeprowadzać tylko w razie potrzeby. Bardzo często pieski te poddawane są myciu „na sucho”. Należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu pazurków, a także o odpowiedniej dbałości o zęby. A jeśli pojawi się jakiś problem, powinniśmy zgłosić się z naszą małą miniaturką do weterynarza, który wszystkiemu zaradzi. Pieska powinniśmy dokładnie pooglądać, czy czasem nie zawiera w sobie np. kleszczy, a przy okazji szukania „niechcianych” insektów możemy wykonywać mu lekki masaż.

Comment (1)

  1. Pies ratlerek

    Mam Ratlerka i uważam, że nie ma nic lepszego od dobrego psa, który będzie odpowiednio wychowany. Ja swojego wychowałem na bardzo dobrego i uczciwego pieska. Mam nadzieję, Wam też to się uda. Polecam.

    Reply

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>